Vnitřní a venkovní parapety » Jak si vybrat parapety


Jak si vybrat parapety

Jste před koupí a nevíte který typ parapetů je pro Vás ten správný? Rádi Vám poradíme! Nejdříve je si nutné uvědomit, zda chci parapet vnitřní anebo parapet vnější, tím si zůžíme výběr a můžeme se věnovat jednotlivým typům parapetům v daných kategoriích.

Chcete-li parapet venkovní, pak máte možnost si vybrat ze tří základních typů:

  • tažený hliníkový parapet (nejbytelnější provedení ze všech parapetů je se 40mm nosem - síla dle šířky 1,5-2,6mm), je ideální pro RD. Dělá se také s menším nosem 25mm, který je o něco méně silný - dle šířky do 2,4mm )
  • ohýbaný hliníkový parapet (levnější než tažený hliník, je však tenší - síla 0,8mm, ideální do bytů
  • pozinkovaný ohýbaný parapet (když hledám nejlevnější typ parapetu)

a dále ze dvou typů exkluzivních parapetů: Měděných a Titanzinkových /když chcete sladit fasádní prvky jako jsou svody, žlaby apod. i s parapety. pozn. měd patří mezi cenově nejdražší parapety/

Jakmile si vyberete, pak si najeďte na ZAMĚŘENÍ VENKOVNÍCH PARAPETŮ a podívejte se jak parapety zaměřit - my radíme: nechť si parapety zaměří ten, kdo je bude montovat, předejdete tím případným nedorozuměním. Budete-li si chtít ujasnit postup montáže, najeďte si na MONTÁŽ VENKOVNÍCH PARAPETŮ.

Chcete-li parapet vnitřní, pak máte možnost si vybrat ze čtyř základních typů:

  • nejlevnější parapety Standard, základní řada parapetů za nejlepší cenu na trhu
  • plastový parapet Deceuninck (značkové parapety belgické výroby)
  • plastový parapet Extradur (parapety české výroby, více barevných dekorů v základu oproti Deceunincku, cena i vysoká kvalita zaručena)
  • dřevotřískový parapet (když chci přírodní materiál a velkou škálu barev, česká výroba)

Jakmile si vyberete, pak si najeďte na ZAMĚŘENÍ VNITŘNÍCH PARAPETŮ a podívejte se jak parapety zaměřit - my radíme: nechť si parapety zaměří ten, kdo je bude montovat, předejdete tím případným nedorozuměním. Budete-li si chtít ujasnit postup montáže, najeďte si na MONTÁŽ VNITŘNÍCH PARAPETŮ.

Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte a pište nebo volejte, rádi to s Vámi probereme - KONTAKTY